Прочетен: 3013 Коментари: 10 Гласове:
Последна промяна: 12.05 21:50
Референдумът за обявяване на България за република, за свикване на Велико Народно събрание и за изработване на нова конституция е проведен в Царство България на 8 септември 1946.
Референдумът се провежда в обстановка на остра конфронтация между доминираното от комунистите правителство на Отечествения фронт и опозицията. Въпреки това и двете страни подкрепят обявяването на България за република, включително и центристки партии като Демократическата.
Резултатът е 95,6% в полза на промяната на управлението, а избирателната активност достига до 91,7%.
Избор Гласове %
---------------------------------------------------
Република 3 833 183 95.6
Монархия 175 231 4.4
Невалидни гласове 124 507 –
Общо: 4 132 921 100
На 15 септември е провъзгласяването на България за Народна република.
Народът гласува за по-нормалната България, да няма вече свидетелства за бедност.
8 септември 1946 г., Русе. Референдум 
Опитаха се да ме ИЗГОНЯТ от Sofia Pride ...
Българско дете русофоб през 1998г. Бърна...
В студентската книжка-минава по бедност, а също така и в Христо Ботев-техникума, той не е бил освободен от такса, като гимназиите
Другият вариант е отличен успех, но не сме били толкова ученолюбиви :)
Отначало като видях мислех , че е печат защото няма никаква разлика в надрисите между курсовете
Оказва се , че този който е писал това /вероятно служител в деканата/ с калигравско можене и едно такова специфично мастило на ръка е писал , все едно печат
аз бях на Проектантската
60 лв, не бяха много,
но една рекия в "Грозд" с една
нарязана кисела краставичка беше под левче
Чичо в лесотехническия
В студентската книжка-минава по бедност, а също така и в Христо Ботев-техникума, той не е бил освободен от такса, като гимназиите
Другият вариант е отличен успех, но не сме били толкова ученолюбиви :)
Отначало като видях мислех , че е печат защото няма никаква разлика в надрисите между курсовете
Оказва се , че този който е писал това /вероятно служител в деканата/ с калигравско можене и едно такова специфично мастило на ръка е писал , все едно печат
Чичо в лесотехническия"
... Че толкова ли е бил "беден от към знания", бе?
А иначе за бедността на знанията Единият внук от дъщерята прави вече втора специализация зад граница, другият сега е трети курс Преди месец виждам, че си пуснал някаква брадичка , обърнал косата назад с гел и му казах, че само пенсе му липсва и е готов чеховски интелегент Той се замисли , после се засмя и ме поправи
-Не чеховски, а ....каза нещо близко на слух-нанякакъв рапър Не беше чул за чехов
Също носталгично-като селските ни баби
А аз напук на носталгията ти утре ще гледам и слушам Репин/цигуларят/ Не , че толкова ми е необходимост, но на пук на вас носталгиците , които със сигурност ще бойкотирате концерта.
Пак със сигурност ще бойкотирате през есента и мюзикъла "Бодигард" , щото този път е американски и може да са приятели на Тръмп танцьорите и певците-не напразно Тръмп си пада по танците . Аз пак ще отида, защото Тръмп махна, а и ще махне още санкции на Путин Е вторият път няма да е на инат, а защото ми харесва Колкото до бедността не се подигравай
Чичо до край се караше с леля да не изхвърля престояло ядене, или обувките му-носеше ги на поправка , а не беше скъперник
Може би е единствения човек, който е връщал полагаемите му се представителни пари, в часта им за дрехи. Купуваше си със собствени пари обувки и дрехи/най често в чужбина/ , но ги и носеше на поправака Като теб и той с носталгията си-връщаше при хляба и останалото му от филията например
Чичо в лесотехническия"
... Че толкова ли е бил "беден от към знания", бе?
"1. vencivaleri1951 - А аз съм виждал такова менаване от курс в курс
12.05 22:01
Чичо в лесотехническия
В студентската книжка-минава по бедност, а също така и в Христо Ботев-техникума, той не е бил освободен от такса, като гимназиите
Другият вариант е отличен успех, но не сме били толкова ученолюбиви :) ..."
... ПОГЛЕДНИ СЕ И СЕГА - 12 часа по-късно;
... И, КАКЪВ Е ТУК ИЗВОДА, единият минавл без такса, че отличник, а другият минавал "по бедност"?!
... ПИТА СЕ, НА ТОЗИ ФОН, Каква е моята вина,че съм употребил един ЖАРГОНЕН ИЗРАЗ от моите младини, ли!?
че престани най-сетне, като поредната селска клюкарка да търсиш пичи въшки у прането
и ако намериш не на място запетая, да блееш "тоя е Лъжец!"
ами огледай се бе Гетьо в строя, Венци стърчи на десния фланг, ти си на левия до мен
туй, че рекламираш зелю, не е неговият нисък ръст, а твоя
иначе никой няма да те забележи, освен сродната меркантилна душа Кратун
отпаднала необходимост, когато никога не е била
с въпроса: "Социализъм или капитализъм", знаете предварително отговора.
гледай резултата в тоя постинг
Чичо в лесотехническия"
... Че толкова ли е бил "беден от към знания", бе?
преди да правиш бележки на другите се научи да пишеш - "БоПиславова" неграмотнико, копипействащ, без грам собствена мисъл в тиквата.

2. Любим линк
3. Любим линк
4. Любим линк
5. Любим линк
6. Любим линк
7. Любим линк
8. Любим линк
9. Любим линк
10. Любим линк
11. Любим линк
12. Любим линк