Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
12.05 21:33 - Моята носталгия ...
Автор: blackpredator Категория: Забавление   
Прочетен: 2999 Коментари: 10 Гласове:
12

Последна промяна: 12.05 21:50

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
 

Референдумът за обявяване на България за република, за свикване на Велико Народно събрание и за изработване на нова конституция е проведен в Царство България на 8 септември 1946.

Референдумът се провежда в обстановка на остра конфронтация между доминираното от комунистите правителство на Отечествения фронт и опозицията. Въпреки това и двете страни подкрепят обявяването на България за република, включително и центристки партии като Демократическата.

Резултатът е 95,6% в полза на промяната на управлението, а избирателната активност достига до 91,7%.

Избор                      Гласове          %
---------------------------------------------------
Република             3 833 183      95.6
Монархия                 175 231       4.4
Невалидни гласове 124 507        –
Общо:                    4 132 921     100

На 15 септември е провъзгласяването на България за Народна република.

Народът гласува за по-нормалната България, да няма вече свидетелства за бедност.

8 септември 1946 г., Русе. Референдум image







Гласувай:
12



Следващ постинг
Предишен постинг

1. vencivaleri1951 - А аз съм виждал такова менаване от курс в курс
12.05 22:01
Чичо в лесотехническия
В студентската книжка-минава по бедност, а също така и в Христо Ботев-техникума, той не е бил освободен от такса, като гимназиите
Другият вариант е отличен успех, но не сме били толкова ученолюбиви :)
Отначало като видях мислех , че е печат защото няма никаква разлика в надрисите между курсовете
Оказва се , че този който е писал това /вероятно служител в деканата/ с калигравско можене и едно такова специфично мастило на ръка е писал , все едно печат
цитирай
2. blackpredator - е, било е вид стимул
12.05 22:51
по мое време даваха стипендии
аз бях на Проектантската
60 лв, не бяха много,
но една рекия в "Грозд" с една
нарязана кисела краставичка беше под левче

vencivaleri1951 написа:
А аз съм виждал такова менаване от курс в курс
Чичо в лесотехническия
В студентската книжка-минава по бедност, а също така и в Христо Ботев-техникума, той не е бил освободен от такса, като гимназиите
Другият вариант е отличен успех, но не сме били толкова ученолюбиви :)
Отначало като видях мислех , че е печат защото няма никаква разлика в надрисите между курсовете
Оказва се , че този който е писал това /вероятно служител в деканата/ с калигравско можене и едно такова специфично мастило на ръка е писал , все едно печат

цитирай
3. getmans1 - Брей, ти да видиш
13.05 01:44
"А аз съм виждал такова менаване от курс в курс
Чичо в лесотехническия"

... Че толкова ли е бил "беден от към знания", бе?
цитирай
4. vencivaleri1951 - Ооо да
13.05 08:56
Съктудентът му и събонсист Мако Даков се бъзикаше , че той е титуляр а чичо му е заместник, защото първият е минавал без такса като отличник Единият бе министър на горите и горската промишленост, а другият първи зам. Двамата направиха много за гората , залесиха отсеченото и продаденото и даденото като съюзник на Германия във ВСВ Измолиха концесията в Коми и на практика българска гора се сечеше само за мебели и подборна сеч След като ти върнаха "носталгията" почна безразборна сеч, на плахия опит на "неосъзнати" лесничеи с по висок ранг да спрат носталгичното ти безобразие започнаха пожарите , а и лесничеите уволниха . Направо си върнаха преди деветосептемврийското ниво на горската промишленост Отказаха се от Концесията в Коми с което освен че оставиха хиляди хора без работа, закриха и разпродадоха производства Един от най модерните заводи за плоскости на Балканите продадоха за жълти стотинки на гръцки предприемачи и те пренесаха завода в Гърция, а и днес зареждаме този завод с дървесина Е от там вече ни продават плоскости, а и направо готови гръцки кухни и други изделия. А не ти ли е носталгично за горската фауна , когато не носталгично бе прецакано от твоите селското стопанство, демократично бяха махнати мрежите и животните също избраха "свободата" пред глада и безразборната сеч Е , други животни влязоха и донесоха и носят забравени зарази по дивеча , а и остатъците ни от селскостопански животни
А иначе за бедността на знанията Единият внук от дъщерята прави вече втора специализация зад граница, другият сега е трети курс Преди месец виждам, че си пуснал някаква брадичка , обърнал косата назад с гел и му казах, че само пенсе му липсва и е готов чеховски интелегент Той се замисли , после се засмя и ме поправи
-Не чеховски, а ....каза нещо близко на слух-нанякакъв рапър Не беше чул за чехов
Също носталгично-като селските ни баби
А аз напук на носталгията ти утре ще гледам и слушам Репин/цигуларят/ Не , че толкова ми е необходимост, но на пук на вас носталгиците , които със сигурност ще бойкотирате концерта.
Пак със сигурност ще бойкотирате през есента и мюзикъла "Бодигард" , щото този път е американски и може да са приятели на Тръмп танцьорите и певците-не напразно Тръмп си пада по танците . Аз пак ще отида, защото Тръмп махна, а и ще махне още санкции на Путин Е вторият път няма да е на инат, а защото ми харесва Колкото до бедността не се подигравай
Чичо до край се караше с леля да не изхвърля престояло ядене, или обувките му-носеше ги на поправка , а не беше скъперник
Може би е единствения човек, който е връщал полагаемите му се представителни пари, в часта им за дрехи. Купуваше си със собствени пари обувки и дрехи/най често в чужбина/ , но ги и носеше на поправака Като теб и той с носталгията си-връщаше при хляба и останалото му от филията например

getmans1 написа:
"А аз съм виждал такова менаване от курс в курс
Чичо в лесотехническия"

... Че толкова ли е бил "беден от към знания", бе?
цитирай
5. getmans1 - Айде сега и аз съвсем ДОБРОНАМЕРЕНО да ти дам един съвет ...
13.05 10:29
... ПОГЛЕДНИ СЕ ОТСТРАНИ ДА ВИДШ КАК СЕ "Оплиташ като пиле в кълчища.";

"1. vencivaleri1951 - А аз съм виждал такова менаване от курс в курс
12.05 22:01
Чичо в лесотехническия
В студентската книжка-минава по бедност, а също така и в Христо Ботев-техникума, той не е бил освободен от такса, като гимназиите
Другият вариант е отличен успех, но не сме били толкова ученолюбиви :) ..."

... ПОГЛЕДНИ СЕ И СЕГА - 12 часа по-късно;

vencivaleri1951 написа:
Съктудентът му и събонсист Мако Даков се бъзикаше , че той е титуляр а чичо му е заместник, защото първият е минавал без такса като отличник Единият бе министър на горите и горската промишленост, а другият първи зам.


... И, КАКЪВ Е ТУК ИЗВОДА, единият минавл без такса, че отличник, а другият минавал "по бедност"?!

... ПИТА СЕ, НА ТОЗИ ФОН, Каква е моята вина,че съм употребил един ЖАРГОНЕН ИЗРАЗ от моите младини, ли!?
цитирай
6. icansing - И сега да се проведе рефередум
13.05 14:10
с въпроса: "Социализъм или капитализъм", знаете предварително отговора.
цитирай
7. blackpredator - Гетьо, къф ти е проблема?
13.05 14:59
ами пише Мако Даков и след това първия, за да няма тавтология
че престани най-сетне, като поредната селска клюкарка да търсиш пичи въшки у прането
и ако намериш не на място запетая, да блееш "тоя е Лъжец!"
ами огледай се бе Гетьо в строя, Венци стърчи на десния фланг, ти си на левия до мен
туй, че рекламираш зелю, не е неговият нисък ръст, а твоя
иначе никой няма да те забележи, освен сродната меркантилна душа Кратун
отпаднала необходимост, когато никога не е била
цитирай
8. blackpredator - :)
13.05 15:02
icansing написа:
И сега да се проведе рефередум
с въпроса: "Социализъм или капитализъм", знаете предварително отговора.

гледай резултата в тоя постинг
цитирай
9. kvg55 - blackpredator,
13.05 15:33
Търсиш убежище в миналото? Я виж Гетьо колко е трагичен. То си е за веселие и смях.
цитирай
10. theeconomist - .
14.05 12:25
getmans1 написа:
"А аз съм виждал такова менаване от курс в курс
Чичо в лесотехническия"

... Че толкова ли е бил "беден от към знания", бе?


преди да правиш бележки на другите се научи да пишеш - "БоПиславова" неграмотнико, копипействащ, без грам собствена мисъл в тиквата.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: blackpredator
Категория: Забавление
Прочетен: 8391761
Постинги: 1934
Коментари: 22106
Гласове: 31417
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930